Aktualności

W sobotę 16.12.2017 po południu Grupa Bombardowanie Włóczką ozdobi dekoracjami świątecznymi choinki przed oknami Kliniki Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Ozdoby wykonane przez grupę Bombardowanie Włóczką przy współpracy z Piotrem Tymeckim z Pracowni Sztuki Zaangażowanej Społecznie “Rewiry” w Centrum Kultury w Lublinie.

 

bombardowanie-wloczka-w-szpitalu

 

W niedzielę 11 czerwca 2017 roku w godz. 11.00 – 16.00 odbędzie się kiermasz “Zabawolandii” (o ile pogoda dopisze, bo w przypadku deszczu kiermasz będzie odwołany) w ramach imprezy: FESTYN PASJE LUDZI POZYTYWNIE ZAKRĘCONYCH, na Placu Lecha Kaczyńskiego przy ul. Peowiaków w Lublinie (obok Centrum Kultury).

 

Serdecznie ZAPRASZAMY!

 

W Dniu Dziecka 2017 zostanie zaprezentowana kolejna edycja “Wesołego Tarasu” na tarasie Kliniki Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej USD przy ul. Profesora Antoniego Gębali 6, 20-093 Lublin.

 

Instalacja została wykonana przez artystów Centrum Kultury w Lublinie: Grupy “Bombardowanie Włóczką” przy współpracy z Piotrem Tymeckim.

 

Organizator: Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Chorobami Krwi w Lublinie oraz współorganizatorzy: Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie i Dom Kultury LSM zapraszają na Koncert Charytatywny

 

DAJMY DZIECIOM UŚMIECH!

 

z którego dochód będzie przeznaczony na zakup pompy infuzyjnej dla Kliniki Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

 

8 kwietnia 2017 r. (sobota), godz. 11.00, Dom Kultury LSM, ul. Wallenroda 4A

 

W programie koncertu:

 • występ Łukasza Jemioły, lubelskiego wokalisty i kompozytora,
 • występy zespołów muzycznych MDK „Pod Akacją” w Lublinie,

a także:

 • loteria fantowa,
 • „ZABAWOLANDIA” – kiermasz prac wykonanych przez pacjentów kliniki,
 • kiermasz wyrobów plastycznych i kulinarnych powstałych w MDK,
 • symultana szachowa.

 

Wstęp na koncert gwarantuje zakup „ludzika dobroci” za 10 zł.

 

Patronaty medialne:

 • Kurier Lubelski,
 • Radio eR,
 • Polskie Radio Lublin,
 • Tygodnik katolicki Niedziela Lubelska,
 • Lubelska.tv.

 

Autorzy książki dla dzieci MAGICZNE DRZEWKA wraz z Wydawnictwem Polihymnia zapraszają na promocyjne spotkanie autorskie, które odbędzie się w dniu 28 stycznia 2017 r. od godz. 10.00 w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji ul. Bursaki 12 w Lublinie.

 

W programie spotkania odbędzie się prezentacja książki, czytanie jej fragmentów, wystawa ilustracji autorstwa Arkadiusza Kulpy oraz kiermasz prac dzieci z Zabawolandii.

 

Akcja promocyjna została objęta HONOROWYM PATRONATEM MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO, a więc wszelkich spotkań autorskich Twórców książki połączonych z propagowaniem idei “Zabawolandii” – warsztatów arteterapeutycznych dla dzieci z chorobą nowotworową leczonych w Klinice Hematologii, Onkologii i Transplantologii U.Sz.D. w Lublinie, w ramach PROMOCJI WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO.

 

Więcej informacji o książce Magiczne Drzewka pod adresem https://www.facebook.com/MagiczneDrzewka/

 

Spotkanie autorskie Twórców książki Magiczne Drzewka