Z kim mogę porozmawiać gdy będzie mi smutno?

W szpitalu jest mnóstwo osób, z którymi możesz porozmawiać. Nie będziesz sam. Pamiętaj o osobach, które będą do Ciebie przychodziły – rodzice, nauczyciele, starsze rodzeństwo. Jeżeli mimo wszystko poczujesz się samotny, a obok nie będzie Mamy lub Taty, zawsze o swoich troskach możesz porozmawiać z Panią Psycholog. Jest to miła pani, która zawsze Cie wysłucha i jeśli tylko będzie mogła odpowie na każde Twoje pytanie. Nie krepuj się. Pani psycholog rozmawia ze wszystkimi dziećmi, które leżą na naszym oddziale i zna wiele dziecięcych problemów. Dba także o to by dzieci nie czuły się smutne i samotne. Czasem też porozmawia z Twoimi rodzicami – oni też mają swoje zmartwienia.

 

Na naszym oddziale są aż dwie miłe Panie Psycholożki!

 

Są jeszcze inne osoby, z którymi możesz porozmawiać. Może się zdarzyć, że pewnego dnia do Twojego pokoju zapuka Wolontariusz. Wolontariusz to taka osoba, z którą możesz się bawić. Jeżeli się zaprzyjaźnicie porozmawia z Tobą na każdy temat. Możesz mu mówić o swoich sekretach i troskach.

 

A jeśli zapragniesz porozmawiać z mamą lub tatą, i akurat nie będzie ich razem z Tobą, zawsze możesz skorzystać ze specjalnego telefonu, który znajduje się na oddziale.

 

K.R.